A koronavírus hajhullással járhat – akkor is, ha nem kaptad el
Mutatjuk, mi áll a háttérben.

Oszd meg a cikket

A koronavírusnak elég sok egyéb tünete is megjelent az általános láz, fáradtság és száraz köhögés mellett. Néhányan a szaglás elvesztését, sőt volt, aki a lábfej és a kéz kisebesedését is tapasztalta. Most pedig egyre többen vannak, akik átestek a betegségen, és azt vették észre, hogy erőteljesebben hullik a hajuk.
A szakértők jelen állás szerint úgy gondolják, hogy ez a tünet összefüggésben állhat a COVID-19 túlélésének pszichológiai hatásaival, illetve az úgynevezett telogen effluviummal. Ez egy lassan kialakuló, de visszafordítható hajhullás, aminek kiváltó oka lehet krónikus betegség, láz, illetve stressz is. A magas láz ugyanis még 6-12 héttel később is okozhat erősebb hajhullást, ez viszont magától is abbamarad.
Ha azonban nem tudsz arról, hogy elkaptad volna a vírust, viszont az utóbbi időben te is hajhullással küzdesz, arra is a járványhelyzet a magyarázat. Bár a kijárási korlátozásokat egy ideje feloldották, nem csodálkoznánk, ha nehezebben rázódnál vissza a hétköznapokba. Ebbe beleértve persze a gyakori hajmosást is – érthető, ha a karantén alatt ritkábban találkoztatok a samponoddal is.
„Ha a heti hajmosások számát ritkítottad, számíts rá, hogy amikor megmosod a hajad, jobban fog hullani. Az oka nagyon egyszerű: a hajunk naponta hullik, változó mennyiségben, ami összegabalyodhat a többi hajszállal, ha nem fésülködsz vagy mosol hajat minden nap. Így mosáskor, különösen a balzsam használatakor az ott ragadt szálak kicsusszannak”– magyarázta a brit Cosmónak Jane Mayhead, hajszakértő.
És hogy mi számít normális mennyiségnek? Általában 100 szálat veszítesz el naponta, így mindennapos samponozás esetén nagyjából 80 hajszállal találkozhatsz a zuhanyzó alján. Ha háromnaponta mosol hajat, ez a szám 250-280-ra is nőhet.
A lényeg, hogy olyan gyakorisággal törődj a fejbőröddel, ahogy az arcoddal is tennéd, és aggodalomra semmi ok. Viszont érdemes megjegyezni, hogy a hajhullást olyan tényezők is befolyásolják, mint a stressz, az étrend és hormonális változások, de egyéb betegséget is jelezhet, így a biztonság kedvéért érdemes megkérdezni a dokidat a szituról.
Szólj hozzá
Még több Body
Szülés utáni problémák… Már csak ez hiányzott!
A szülés utáni hormonváltozás következtében könnyen kialakulhat hüvelyszárazság.
Hüvelyi problémák: ne téveszd össze a hüvelyszárazságot a fertőzésekkel!
Egy nő életminőségén meglehetősen sokat ronthat, ha a szexuális életét vagy az intim területeit érintő zavarok jelentkeznek. A hüvelyfertőzéseken kívül a hüvelyszárazság is megnehezítheti a nők életét, ráadásul ezeket sokan teljesen összekeverik, ami még több kellemetlenséget okozhat.
Hüvelyszárazság fiatal lányoknál?
A fiatal lányok sokszor nem is a hüvelyszárazság, hanem valamely más probléma miatt fordulnak nőgyógyászhoz segítségért, és csak később derül ki, hogy a panaszaik valójában a hüvelyszárazsággal függenek össze.
Ezeknek a diéta trükköknek köszönheti Meghan, hogy bomba formában van
Meghan mindig is szenvedélyes képviselője volt az egészséges életmódnak – most összeszedtük a legjobb tippjeit!
Mostanában sokszor álmodsz szexszel? Ez lehet az oka!
Utánajártunk a dolgoknak.
7 érdekesség a vagináról, amiről a nők azt kívánják, bárcsak előbb tudták volna
A csajok a Buzzfeeddel osztották meg névtelenül a tudásukat, hogy te is tutira minden szükséges infó birtokában lehess!
5 hatásos gyakorlat, ha a derekad a gyengéd
Garantáltan imádni fogod a végeredményt!
A videó, ami után minden nő jobban érzi magát
Hatalmasat ment a TikTokon, és nem is csoda!