Kiderült, hogy hat a kávé a sportteljesítményedre
És az is, hogy pontosan mikor érdemes innod egy fincsi lattét.

Oszd meg a cikket

Azt mind tudjuk, hogy a kávé a legnagyobb csodafegyver, ha instant energiára van szükséged, de azt tudtad, hogy a sportteljesítményedre is hatással van? Szerencsére nem negatívan, hanem pont hogy a lehető legpozitívabb irányban befolyásolja a kedvenc forró italod az edzésed!
Alex Cook, edző, ultrafutó és dietetikus a brit Cosmónak elárulta, hogy az azért nem mindegy, mikor viszed be a koffeint a szervezetedbe. „Egy tanulmány szerint az optimális időpont a kávézásra 45 perccel edzés előtt van: ezzel növelni tudod az állóképességed. A valós időtartam 45-től akár 1 óráig is terjedhet, és semmiképpen sem közvetlenül az edzés előtt.” Cook azt is elmondta, hogy 330 mg koffein az ideális mennyiség, ami akár 21 perccel is eltolhatja a kifáradás pillanatát!
„Fogyasztáskor a koffein gyorsan felszívódik a belekben, bekerül a szövetek közé, és a máj bontja le. Plusz az agy is hamar felszívja. A véráramban a koffein megnövekedett szintje 15-45 perc után jelentkezik, a csúcsot pedig 1 óra után éri el. Én magam szeretek beállítani egy ébresztőt sportolás előtt egy órával, hogy optimalizáljam a koffeinbevitelemet”– tette hozzá a szakértő.
Képzeld, a dietetikus abba a kulisszatitokba is beavatta a magazint, miszerint a hivatásos sportolók szinte minden alkalommal élnek a kávés trükkel, és majdnem minden foci- vagy rögbicsapat öltözőjében találhatsz koffeint. De ez persze nem azt jelenti, hogy mostantól naponta két liter kávét és/vagy több doboz energiaitalt puszilj be, a koffeint ugyanis csak módjával szabad a szervezetbe juttatni.
A javasolt maximum koffeinmennyiség egészséges felnőtteknek 400 mg, terhes nőknek pedig 300 mg naponta. Az átlagos koffeintartalom pedig így oszlik el a kedvenc italaidban:
- 1 bögre instant kávé: 100 mg
- 1 bögre filteres kávé: 140 mg
- 1 bögre tea: 75 mg
- 1 doboz kóla: 40 mg
- 1 doboz (250 ml) energiaital: 80 mg (a nagyobb kiszerelésben ez szám akár 160 mg is lehet).
Ha pedig amiatt aggódnál, hogy a latte dehidratálna futás előtt, ezt a parát is nyugodtan elengedheted. Cook elmagyarázta, hogy a kávé igenis hozzájárul a napi folyadékbevitelhez. „A koffeint ugyanúgy szinte teljesen feldolgozza a szervezetünk, csupán 3%-át nem!”
Szólj hozzá
Még több Body
Szülés utáni problémák… Már csak ez hiányzott!
A szülés utáni hormonváltozás következtében könnyen kialakulhat hüvelyszárazság.
Hüvelyi problémák: ne téveszd össze a hüvelyszárazságot a fertőzésekkel!
Egy nő életminőségén meglehetősen sokat ronthat, ha a szexuális életét vagy az intim területeit érintő zavarok jelentkeznek. A hüvelyfertőzéseken kívül a hüvelyszárazság is megnehezítheti a nők életét, ráadásul ezeket sokan teljesen összekeverik, ami még több kellemetlenséget okozhat.
Hüvelyszárazság fiatal lányoknál?
A fiatal lányok sokszor nem is a hüvelyszárazság, hanem valamely más probléma miatt fordulnak nőgyógyászhoz segítségért, és csak később derül ki, hogy a panaszaik valójában a hüvelyszárazsággal függenek össze.
Ezeknek a diéta trükköknek köszönheti Meghan, hogy bomba formában van
Meghan mindig is szenvedélyes képviselője volt az egészséges életmódnak – most összeszedtük a legjobb tippjeit!
Mostanában sokszor álmodsz szexszel? Ez lehet az oka!
Utánajártunk a dolgoknak.
7 érdekesség a vagináról, amiről a nők azt kívánják, bárcsak előbb tudták volna
A csajok a Buzzfeeddel osztották meg névtelenül a tudásukat, hogy te is tutira minden szükséges infó birtokában lehess!
5 hatásos gyakorlat, ha a derekad a gyengéd
Garantáltan imádni fogod a végeredményt!
A videó, ami után minden nő jobban érzi magát
Hatalmasat ment a TikTokon, és nem is csoda!