Amerikában mutatta be új kollekcióját az AMNESIA tervezője

Prókai Éva elárulta a Cosmopolitannek, mi inspirálta a márka tavasz-nyári ruháit, és azt is, hogyan érezte magát a Versace villában.

Central Médiacsoport Zrt.
0 Megosztás

Oszd meg a cikket

Amerikában mutatta be új kollekcióját az AMNESIA tervezője

Az AMNESIA 2019-es tavasz-nyári kollekcióját Budapest inspirálta. Miért éppen ezt a témát választottad?

Szeretném megmutatni a világnak, milyen gyönyörű a fővárosunk, mennyire csodálatosak és szépek a magyar nők. A kollekcióban megtalálhatók a magyarságra jellemző színek és harmónia, a nőkre jellemző finomság, erő és szépség – Budapest ikonikus helyszínei pedig printként jelennek meg az anyagokon. Szeretnék történelmet írni, megmutatni, hogy egy magyar márka Amerikában is megállja a helyét és felfigyelnek rá – ehhez hangsúlyozni szeretném a magyarságunkat, és úgy gondolom, csodálatos fővárosunkat a világon mindenkinek ismernie kell!

Mik azok a dolgok, amiket meg akartál mutatni a fővárosunkból a kollekció által?

Elsősorban a budapesti nőt, és városunk fantasztikus, történelmi jelentőségű nevezetességeit. A hídjainkat, a (számomra meghatározó) Clark Ádám által tervezett két oroszlánt, az alagutat, az Országházat, a Szabadságszobrot, a Budai várat, amelyek mind-mind csodálatosak. Mi itt élünk, én mindennap látom ezeket az ikonikus építményeket, és ez nagyon jó érzéssel tölt el. Mindenig szebbé teszi a napomat, hogy átmehetek a Duna felett, láthatom a várat, vagy a Parlamentet. Elképesztően tehetséges tervezőink vannak, akár világhírűek is lehetnek – meg akarom mutatni, hogy mi is diktálhatjuk a divatot.

Facebook / @ AMNESIA

A tervezési folyamat melyik részét élvezted a leginkább?

A tervezés a legizgalmasabb része az volt, amikor egy fotózásunk alkalmával a Clark Hotel tetején ültem, és már tudtam, hogy New York-ban fogunk bemutatni. Már akkor tudtam, hogy csíkok és pöttyök biztosan lesznek a kollekcióban, de amikor lenéztem a gyönyörű városunkra, fenomenális élmény volt: megfogant bennem a gondolat, hogy Budapest adja a fő inspirációt, és a sziluettje legyen a fő printünk az anyagokon. Hihetetlenül jó érzés, hihetetlenül inspirált pillanat volt: tudtam, hogy elvihetem a fővárosunat New York-ba és azt is, hogy jó úton járunk: az AMNESIA és én.

Melyik darabra vagy a legbüszkébb?

A legbüszkébb a csíkos és a pöttyös minta együttes használatával, mégis tökéletes harmóniával elkészített darabokra, illetve a Budapest printre vagyok – ez is az alapötletek közé tartozott a kollekció megtervezésekor, és tökéletesen működött a kifutón is.

Facebook / @ AMNESIA

Mit szimbolizálnak a fekete-fehér geometrikus formák a kollekcióban?

A kollekcióban minden olyan elem megjelent, amelyeket nagyon szeretek és gyakran, szívesen használok: a fekete-fehér harmóniája, a geometrikus formák, a csíkok, a pöttyök, a vegán bőr – és összességében a nőiesség, finomság, szépség és erő, amelyek a magyar nőket is jellemzik.

Mit szerettél volna elérni a kollekcióval?

Teljesen önmagamat adtam, ez egy olyan kollekció, amelynek bármely darabját szívesen viselném. Ez az én stílusom is egyben, inspirál a különlegessége: semmi mással nem hasonlítható össze, extravagáns, bátor, sőt, merész, tökéletes eszköz az önkifejezéshez. Végre megmutathatjuk, hogy Budapesten is van a világ élvonalába is beilleszthető divat. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a New York Fashion Weeket követően az ikonikus Versace villában, Miamiban is bemutathattuk a kollekciót, hatalmas sikerrel.

A kollekciót a miami bemutatóra a város hangulatához, színeihez illeszkedő darabokkal kiegészítve vittétek el. Milyen színek, dolgok jelenítették meg ezt?

A sötétlilától a pinken keresztül a rózsaszínig, neonzöldig és égszínkékig rengeteg élénk árnyalat került a kollekcióba, és kiegészítettük egy nyárias, a Miami életérzést megjelenítő printtel. Az örök fekete-fehér és a Budapest-print természetesen maradt.

Facebook / @ AMNESIA

Milyen visszajelzéseket kaptál Miamiban?

Nagy megtiszteltetés és öröm, hogy a kollekciót bemutathattuk a Royal Bank of Canada 150 legnagyobb ügyfelének rendezett partin, a legendás Versace Mansionben, Miami Beach-en. A villa falai között látni a kollekciót csodálatos élmény volt, a visszajelzések pedig egytől-egyig pozitívak. Sok megrendelést kaptunk a közönség soraiban ülő hölgyektől, sőt, magától Sharon Stone-tól is.

Mi volt a legnagyobb elismerés, amit kint kaptál?

A Miamiban lezajlott bemutatót követően az illusztris vendégkörből több hölgy személyesen is gratulált a kollekcióhoz – a legfontosabb természetesen az, hogy azóta maguk is szívesen viselik ezeket a ruhákat. New Yorkban pedig mindenképpen az, hogy vendégeink között köszönthettük a magyar konzulátus vezető tisztségviselőit – rendkívül megtisztelő volt. Emellett pedig bekerültünk a New York Magazine platformján, a The Cuton megjelenő cikkbe, ahol legendás designerek, többek között Diane Von Furstenberg, Anna Sui, Prabal Gurung és Oscar de la Renta között említik az AMNESIA-t. Számomra, illetve a márkám és a csapatom számára is óriási dolog, hogy elvihettük Budapestet az USA-ba, ráadásul ilyen nagy sikerrel.

Hogy érezted magad a Versace villában?

Euforikus állapot kerített hatalmába, varázslatos hely, amelyet mítosz leng körül. Minden szeglete gyönyörű, elképesztő érzés volt ebben a környezetben bemutatni a kollekciót, amelyről sok márka álmodni sem mer. Büszke voltam és vagyok arra, hogy Magyarországon az AMNESIA az első, amely kizárólag önerőből feltörekvő brandként részt vehetett a New York Fashion Weeken, majd meghívást kapott egy ilyen jelentős eseményre. Úgy gondolom, hogy ez a márka, és több évtizedes munkásságom eredményeképpen én is megérdemeljük, hogy a világ leghíresebb kifutóin tündököljön az általunk megálmodott kollekció.

Szerinted mitől lesz egyedi egy kollekció? Mire kell odafigyelni, hogy kitűnjön?

Az egyediség saját magunkban rejlik, mindannyian sajátságos szemszögből nézzük a világot, a divatot. Egy érzés, egy érzelem, egy hangulat – a belső hangra kell figyelnünk, rájönnünk, hogy mi inspirál bennünket, mitől lesz egy ötlet alapján egy ruha formabontó, különleges, amely megmozgatja a fantáziát, a szemet, a szívet. Nagyon sok márka van a világon, mindenki máshoz vonzódik – úgy gondolom, mi mindig megtaláljuk a közönségünket, mert közvetlenül, bizalommal és őszintén szólunk hozzájuk, és képesek vagyunk átadni az érzéseinket a ruhákon keresztül. Fontos, hogy merjünk nagyot álmodni, és merjük valóra váltani az álmainkat – azt hiszem, erről híres Prókai Éva és az AMNESIA csapata.

Címkék: amnesia interú kollekció New York Fashion Week Prókai Éva Versace villa

Szólj hozzá

KOMMENTEK BEZÁRÁSA

Még több Divat

6 alkalom, amikor Katalin hercegné minit húzott

6 alkalom, amikor Katalin hercegné minit húzott

A királynő alapvetően tiltja a minit a királyi család nőtagjainak, Katalin azonban elég sokszor megszegi ezt a szabályt.

Jennifer Lopez falatnyi bikinije nem sokat bíz a képzeletre

Jen és Ben még mindig Európában pihennek, az énekesnő pedig megmutatta, hogy milyen aprócska bikiniben teszi ezt.

A szezon legszebb fürdőruháit most elképesztően olcsón szerezheted be

Fürdőruhából sosem elég, szóval alap, hogy a mostani, óriási leárazások során be kell szerezned még néhány darabot!

Nem Scarlett Johansson az egyetlen, akivel ennyire kiszúrt Hollywood

A Disney megszegte a szerződését Scarlett Johanssonnal, aki ezért beperelte a stúdiót. De nem ez az első alkalom, hogy egy színésszel rosszul bánt volna Hollywood: nézd meg, kiknek kellett kiállniuk magukért.

5 film, amit elég meredeken túlértékeltek

Megvan az az érzés, amikor óriási elvárásokkal ülsz be a moziterembe, csak hogy teljesen csalódottan távozz? Na, ez az öt film mesterien hozza ezt az élményt.

Gucci, Versace és még 3 ember, akit meggyilkoltak a divattörténelem során

Novemberben érkezik a House of Gucci, ami a divatház egykori vezetőjének meggyilkolásáról szól. De nem ő volt az egyetlen, aki erőszakos halált halt a divattörténelem során - összeszedtük a legdurvább sztorikat.

3 csillagjegy, akire hatalmas meglepetés vár hétvégén

Imádnak adni, és ennél is jobban szeretne kapni a következő csillagjegyek. Valakinek kisebb, valakinek viszont egészen komoly meglepetésben lesz része.

Dobj el mindent, kijött Adam Driver és Lady Gaga új filmjének előzetese

Befutott az év egyik legjobban várt filmjének első előzetese. A House of Gucciban ráadásul olyan sztárok szerepelnek, mint Adam Driver, Lady Gaga vagy Jared Leto.

Senki nem lesz nálad trendibb, ha ma ezt a nadrágot veszed fel

A tegnapihoz hasonló időnk lesz ma, de hogyan öltözz fel, hogy igazi stíluskirálynőként vonulj az utcán?

4 szokás, amivel észrevétlenül teszed tönkre a cipődet

A cipő élettartamát megőrizni gyerekjátéknak tűnhet, pedig van néhány apróság, amivel még akkor is saját magad ellen dolgozol, ha eddig azt hitted, hogy tökéletesen jól ápolod a lábbelid.

Többször próbálták már megölni Erzsébet királynőt, mint gondolnád

Erzsébet királynőnél senki sem ült még hosszabb ideig a trónon. Ez pedig azzal jár, hogy rengetegszer követtek el ellene merényletkísérletet, amiktől csak a szerencse, a biztonsági személyzete vagy épp a saját képességei miatt menekült meg.

Szívszorító dolog derült ki Diana hercegnő és Károly herceg esküvőjéről

40 éve, hogy összeházasodott Diana hercegnő és Károly herceg, az esküvősükről azonban a mai napig döbbenetes részletek derülnek ki.

3 csillagjegy, akinek jó hatással lesznek a párkapcsolatára a következő napok

Hónapok, esetleg évek óta kapcsolatban vagy, és ha nem az unalommal, akkor egyéb problémákkal is meg kell küzdenetek? Ha az alábbi csillagjegyek közé tartozol, van egy jó hírünk.