Az 5 legnagyobb tévhit a maszkviselésről
Lehet, hogy te is rosszul hordod….

Oszd meg a cikket

Ettől a héttől kezdve kötelező maszkot viselni a BKV-n és vásárláskor is. De vajon tisztában vagyunk vele, hogy pontosan mik a helyes maszkviselés szabályai? Mivel számos tévhit és félinformáció kering a dologgal kapcsolatban, a Bustle.com szakértők segítségével végig vette, hogy mik azok a szabályok, amiket fontos, hogy betartsunk.
„Csak az orvos maszkok védenek meg a vírustól”
Bár tény, hogy az úgynevezett FFP2 és FFP3 orvosi maszkok sokkal biztosabb védelmet nyújtanak a textilmaszkoknál, azt fontos észben tartanunk, hogy ezek a maszkok főleg az egészségügyben dolgozók számára fontosak. A vírus berobbanásakor az emberek megrohamozták a gyógyszertárakat és elkezdték felvásárolni az orvosi, valamint a sebészi maszkokat. Ennek az lett az eredménye, hogy egy ideig az orvosi maszk konkrétan hiánycikké vált. A szakértők szerint egy átlagember számára ugyanolyan tökéletesen megfelelnek az otthon készített textilmaszkok is. Nekünk nincs szükségünk akkora a védelemre, mint a frontvonalban dolgozó egészségügyiseknek, ezért fontos, hogy az orvosi maszkokat hagyjuk meg nekik.
„Az arcmaszk viselése 100 százalékosan megvéd a vírustól”
A sebészi maszkok és a házi készítésű textilmaszkok nem nyújtanak teljes védelmet. Ezek az arcmaszkok valójában arra jók, hogy tőlünk védjék meg a többi embert, nem arra, hogy bennünket védjenek meg. Magyarán ezek a maszkok elsősorban a használó szájából távozó, cseppel terjedő részecskéket képesek felfogni. Ezeknek a maszkoknak tehát az a szerepük, hogy megakadályozzák, hogy egy esetlegesen tünet nélküli fertőzött a mindennapi tevékenységek során tovább adja a vírust.
„Egy maszkot folyamatosan lehet hordani”
A sebészi maszkok egyszer használatosak, még ha tisztának is tűnnek, egy használat után meg kell őket semmisíteni. A textilmaszkok azonban újra felhasználhatóak – szigorú szabályok szerint. Miután egy textilmaszkot használtunk, óvatosan vegyük le az arcunkról úgy, hogy ne érjünk a külsejéhez. Ezután a maszkot azonnal ki kell mosni.
„Ha maszkot hordunk, nem kell távolságot tartani”
Az arcunk elfedése nem jelenti azt, hogy a távolságot nem kellene tartanunk. Mivel az arcmaszkok valójában bennünket nem védenek meg a vírustól, továbbra is fontos, hogy megtartsuk a két méter távolságot, és a szigorú higiéniai szabályokról sem szabad megfeledkezni.
„Otthon nem kell arcmaszkot viselni”
A maszk viselésének fő célja az, hogy megakadályozza a vírus terjedését a nyilvános helyeken. Abban az esetben érdemes otthon is maszkot hordanunk, ha pozitív lett a koronavírus-tesztünk, és nem szeretnék a velünk egy háztartásban élő szeretteinket is megfertőzni.
Szólj hozzá
Még több Egészség
Ennyi ideig vagy immunis a koronavírus ellen, miután egyszer elkaptad
A kutatók folyamatosan dolgoznak, hogy választ kapjunk a kérdéseinkre.
4 toxikus szokás, amivel észrevétlenül mérgezed az otthonodat
Apróságok, de nagyon fontosak.
A koronavírus a szexuális életedre is hatással lehet, mégpedig így
Ebből is ki lehet hozni a legjobbat.
5 étel, ami segít a fogyásban és fiatalon tart
Még csak néhány hete tart 2021, te mégis megszegted a diétádat? Nyugi, ha ezeket az ételeket eszed, könnyen visszatalálsz a helyes útra!
Lehet, hogy már rég túl vagy a víruson, de észre sem vetted?
Segítünk eldönteni!
Mutatjuk a mellrák kevésbé ismert jeleit
Légy tudatos, és figyelj oda a tested jelzéseire!
Eláruljuk, mire számíthatsz, ha végigcsinálod a száraz januárt
Vagyis nem iszol alkoholt egy hónapig.
Bántalmazás a neten – így ismerheted fel (x)
A gyermekbántalmazás egyik formája a cyberbullying: az internetes zaklatás, csúfolás, megfélemlítés, de ide tartozik az intim felvételek megosztása is.
5 tipp, hogy minél egészségesebb legyél ezen a télen
Idén minden eddiginél fontosabb, hogy megőrizd az egészséged és lendületes, erős maradj. Mutatjuk ehhez a legjobb tippjeinket!