Ez a legrosszabb dolog, ami a géllakkoddal történhet!
Előfordult már, hogy előbb letépkedted magadnak a géllakkot, mint hogy eljutottál volna a körmösödhöz? Jaaaaj, neeee!

Oszd meg a cikket

Lehet, hogy neked csak rossz szokásnak tűnik, de a manikűrösöd szerint rettentően káros, ha letépkeded, lekapargatod vagy lefeszegeted a körmödről a géllakkot! Hogy miért? Ha elolvasod, mit mond a témáról Bejó-Iványi Hajnalka naildesigner, soha többet nem terrorizálod a géllakkod, az biztos!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Lejön magától?
Oké, néha tényleg előfordul, hogy a nem megfelelő előkészítés vagy a rossz minőségű alapanyagok miatt könnyen, egészen kis behatásra (mondjuk, ha beütöd vagy sokat mosogatsz, takarítasz) is elkezd felválni a géllakk. Ez leginkább olyankor történik, ha felrakás előtt nem történt meg vagy nem volt megfelelő a köröm por-, zsír- és víztelenítése, nem volt tökéletes a köröm bolyhozása vagy reszelése, esetleg az előkészítő anyagok nem jó minőségűek.
Mennyire necces? Ez nem annyira „vészes” helyzet, hiszen azért válik el a gél, mert nem tapad megfelelően a körömlemezhez. Így amikor lejön, nem is okoz komoly sérülést. Kivéve, hogy ha már egy helyen feljött, elkezded az összes többi körmödről is leszedegetni.
Mit tehetsz? Ha valahol felvált a gélréteg, menj el korrigáltatni, ne feszegesd tovább sem az adott körmön, sem a többin. Mondd el a körmösödnek, hogy mi történt, és kérd meg, hogy különösen figyelmesen végezzen el minden előkészítő fázist, hogy ne legyen legközelebb probléma.
Feszkós vagy?
A manikűrösöd sokszor ránézésre megmondja a körmöd alapján, hogy milyen lelkiállapotban vagy. A géllakk letépkedése sokaknál pontosan olyan rossz szokás, mint a körömrágás – és legalább olyan káros is!
Mennyire necces? Nagyon. Ha jól dolgozik a körmösöd, akkor a zselés anyag az UV-fény hatására hozzáköt a felbolyhozott, érdessé tett felülethez. És amikor letéped a megszilárdult gélt, bizony jön vele a körmöd felső rétege is. Az anyaggal együtt a saját körmödet is visszatépheted akár egészen a körömágyig, ami rendkívül fájdalmas, lassan és nehezen gyógyul, valamint fertőzésveszélyt rejthet magában. Ha nem látszik sérülés, akkor is vékonyodik a körömlemez, a következő gélréteg sokkal kevésbé lesz tartós rajta, és máris egy ördögi körbe kerültél!
Mit tehetsz? Ha komoly sérülést okoztál magadnak, akkor meg kell várni, hogy tökéletesen begyógyuljon (pontosabban lenőjön), addig ne tetess fel gélt – arra a körömre semmiképp! Ha stressz miatt tépkeded a körmödről a színt, próbáld meg valahogy másképp levezetni a feszültséget. A szakértő tapasztalatai szerint akár egy stresszlabda is javíthat a helyzeten – foglald el a kezed valahogy.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Kiemelt kép: Profimedia/Red Dot
Még több Smink
Lehet, hogy a sminkecseted teszi tönkre a pofid, és nem is tudsz róla!
Ma este legyen egy alapos tavaszi nagytakarítás a program – a sminkecseteid között!
A leggyakoribb sminkbakik, amelyek a maszkod felett még látványosabbak!
A maszkviselés miatt a szempillaspirálod meg a szemfestékeid most főszerephez jutottak. A szemhangsúly szuper, de vigyázz, a maszk miatt sokkal feltűnőbb, ha nem vagy elég precíz!
3 beautycucc, ami a megmenthet az online meeting előtt
Ha csak pár perced van arra, hogy összerakd magad az online megbeszélés előtt, nagyon nem mindegy, melyik kozmetikumot kapod elő!
Tudd meg, melyik színtípusba tartozol, és jobban fogsz sminkelni!
Ha tisztában vagy azzal, milyen színektől lesz életteli, üde hatású a pofid, már az alapsminkedet is úgy tudod majd elkészíteni, hogy csak úgy ragyogsz tőle!
Ezeket a korrektortrükköket minden lánynak ismernie kell
Ha a szemed alatt a fáradtság 50 árnyalata köszön vissza, kapásból nyúlsz is korrektorodért. De nagyon nem mindegy, milyen textúrát, milyen színt, és hogyan teszel fel!
Ha sminkszivaccsal alapozol, ezeket tudnod kell
Praktikus, könnyű használni, de hogy igazán szép legyen a sminkszivaccsal készült make-upod, néhány dologra érdemes odafigyelned!