Ennyi szabadságra van szükségetek egy egészséges párkapcsolatban
Merthogy még az ölelkezést is túlzásba lehet vinni…!

Oszd meg a cikket

Miután minden párnak megvannak a maga szokásai és szükségletei, ha a szerelemről van szó, nehéz egészen konkrétan meghatározni, pontosan mekkora tér számít normálisnak egy kapcsolatban. Lehet, hogy nektek az a tökéletes boldogság, ha össze vagytok nőve. Vagy az, ha lazán lehúztok egymás nélkül egy pár órát. De ki mondja, hogy az egyik rosszabb, mint a másik?
Persze senki, és nyilván nincs erre egy abszolút megoldás. De az biztosan előfordulhat, hogy egy párkapcsolat túlságosan húz valamelyik irányba.
Honnan tudod, ha nincs elég szabadság a kapcsolatodban?
Az egyik leglátványosabb módja, ha észreveszed magadon a társfüggőség jeleit. „A társfüggőség akkor alakul ki, ha valaki fizikailag és érzelmileg is a partnerétől függ”– magyarázta el a jelenséget a Bustle-nek Sasha Jackson, terapeuta. Ha egyikőtök, vagy mindkettőtök társfüggővé kezd válni, tapasztalhatsz szorongást, félelmet, sőt, bizalmatlanságot is (vagyis arra gyanakszol, hogy megcsal a pasid), ha a másik távol van.
Ezek a gyakorlatban úgy néznek ki, hogy folyamatosan csekkolod a telefonod üzenetet várva a barátodtól, azon aggodalmaskodsz, hogy épp mit csinálhat és/vagy fogalmad sincs, mihez kezdj magaddal egyedül. Mindez pedig azt jelenti, hogy erősebb határokra van szükségetek és több térre. De ne aggódj, ez még nem azt jelenti, hogy a szakítás szélére sodródtok! Jackson szerint a plusz szabadság – amikor a saját, önálló életetekre koncentráltok tele barátokkal és hobbikkal – pont, hogy megerősíti a párkapcsolatot. Néhány változtatás pedig segít abban, hogy egyedül is megéld az életet, mielőtt a nap végén újra egymással lehettek.
Mi van, ha túl sok szabadságot adtatok egymásnak?
A túl nagy tér-parát már nehezebb megállapítani, mint amikor teljesen össze vagytok nőve. De van egy árulkodó jel: ha túl sok a párkapcsolatotokban a szabadság, valószínűleg egyre erősebbé kezd válni az elutasítás érzése.
„Az elutasítás az okozza az emberben, hogy elkezdi megkérdőjelezni magát a kapcsolatot, sőt saját magát is: hogy elég jó-e a másiknak”– mondja a terapeuta. Ez olyan érzésekben nyilvánulhat meg, mint a bizonytalanság, magány, frusztráció, szomorúság és düh. És ekkor kezdesz el szinte „ráakaszkodni” a másikra, mivel Jackson elmondása szerint egyszerűen éhezel az intimitásra.
A megoldás viszont nagyon egyszerű: töltsetek több időt egymással! Randizzatok, írjatok rá egymásra, teremtsetek közös hagyományokat és beszélgessetek sokat.
Mivel nincs olyan, hogy normális, amikor szabadságról és kapcsolatokról van szó, rajtad áll, hogy megbeszéld a pasiddal az érzéseidet, és ha úgy érzed, valami nem stimmel. „Szánjatok időt arra, hogy leüljetek és kitaláljátok, mi működik nektek a legjobban. Beszéljetek a céljaitokról a kapcsolatban, és teremtsetek egyensúlyt!”– javasolja a pszichológus.
Szólj hozzá
Még több Szex-Szerelem
10 lépés, amivel garantáltan túljutsz egy szakításon
Nem lesz könnyű, de sikerülni fog!
8 nő megosztotta élete legpiszkosabb szex sztoriját
Bele fogsz pirulni, amikor ezeket olvasod!
4 tipp, hogy átéld életed legjobb orgazmusát
Felkészültél?
7 tipp, hogyan győzd le a féltékenységet hatékonyan
A féltékenységgel nem csak a kapcsolatodnak, de magadnak is árthatsz!
5 tipp, hogy a 69 legyen a kedvenc pózod
Még akkor is, ha a 69 eddig a lista alján volt!
Ezért lettek olyan hihetőek a Bridgerton szexjelenetei
A Netflix új rekordere csak úgy hemzseg a pikáns összebújásoktól, ráadásul végig olyan érzésed van, mintha valódiak lennének, miközben egyetlen képkockája sem emlékeztet egy olcsó pornófilmre. De akkor mégis mi a titok?