A nagyszabású gardróbvásár idén a gyerekek testi-lelki jóllétéért és jogaiért küzdő UNICEF Magyarország hazai állami gondoskodásban nevelkedő gyerekeket támogató Világszép Alapítvány különleges összefogásával UNICEF Pop-Up Store and More néven valósul meg. A szervezetek a kétnapos eseménysorozat teljes bevételével a traumát átélt gyerekeket támogatják.

Pejkó Gergő

 

Ők a nagykövetek

A jótékonysági kezdeményezés nagykövetei: Blaskó Nikolett és Mihalik Enikő mellett, Orvos-Tóth Noémi, klinikai szakpszichológus. Az online aukcióval egybekötött jótékonysági gardróbvásár idén szakmai előadásokkal, valamint adománygyűjtő vacsorával egészül ki.

A szeptember 29. és 30. között, Budapest belvárosában megnyíló UNICEF Pop-Up Store and More szervezői a korábbi sikerre való tekintettel az idei évben ismét felkérik a hazai divatszakma, az üzleti- és közélet ismert szereplőit, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez. A korábbi kínálathoz hasonlóan a designer női ruhák és kiegészítők mellett férfi- és gyermekruhák, kiegészítők, sportruházat is várja majd az érdeklődőket a belvárosi bemutatóteremben.

Pejkó Gergő
Segítsenek a designerek!

Az Unicef arra kéri a designereket, hogy ők is álljanak a jó ügy mellé egyedi és minőségi ruhadarabokkal vagy kiegészítőkkel, amelyeket ők is értékesíthetnek a gardróbvásáron. A befolyt összeg a rászoruló gyerekekhez fog kerülni.

Muszáj beszélni a gyermekkori traumáról

A gyermekkori trauma komoly, egész életen át tartó mentális károkat, kötődési zavart, depressziót és testi, egészségügyi tüneteket is okozhat. A feldolgozatlan traumatikus élmények meghatározzák egy gyerek későbbi emberi kapcsolatait, megküzdési mechanizmusait és esélyeit a mindennapi boldogulásra. A traumatizált gyermekek egy csoportja, az állami gondoskodásban élők különösen kiszolgáltatottak a gyermekkori negatív élmények és történések tekintetében. Ma Magyarországon körülbelül 21.000 gyerek és fiatal felnőtt él gyermekotthonokban vagy nevelőszülőknél.

Egyetlen gyermek traumája sem marad izolációban. A trauma természete szerint időben és térben is terjed, így válik a te gyereked traumája az én gyerekem fájdalmává. Ám ugyanez igaz a gyógyulásra is: egyetlen gyermek begyógyított traumája egész közösségeket lesz képes gyógyítani

– mondta Orvos Tóth Noémi, klinikai szakpszichológus.

Via