Miért létezik megcsalás? Mikor megyünk félre? Nos, a koronavírus-járvány alatt és azt követően, az emberek 84 százaléka azonos véleményen volt. 

Miért csaljuk meg a párunkat?

Az adatok szerint, a megkérdezettek 84 százaléka úgy gondolja, hogy a hűtlenség az öngondoskodás egyik formája volt számukra a járvány idején, és persze azt követően is. A válaszadók azt állították, sokat javított az általános közérzetükön, hogy megcsalhatták párjaikat. 

Ugyan vannak, akiknek az öngondoskodás egy jó filmet jelent, vagy egy jógaórát, esetleg egy csajos estét vagy egy kellemes főzést, a legnépszerűbb módszer a megcsalás volt az elmúlt években. 

A 41 éves Alexa például így indokolta félrelépését:

A tudat, hogy egy idegem férfi meztelenül fog látni, nagy motivációt jelentett a fittség megőrzésére, a körmöm ápolására, a bikinigyantára. Jól akartam kinézni, és ettől jobban is éreztem magam. Semmi nem érdekelt a koronavírus alatt, így ez volt az egyetlen módja annak, hogy normális maradhassak, és ne menjen el az életkedvem. 

A megcsalás lenne az öngondoskodás paradicsoma?

A 30 éves Niki szerint ez jelentette az egyetlen örömöt a pandémia alatt.

A koronavírus miatt úgy éreztem, minden napot csak túlélni akarok. Ám amikor végre képbe jött egy harmadik, úgy éreztem, van valami, ami boldoggá tesz. És persze a puncimat is. Neki is jár a boldogság.

Ugyan meglepően hangozhat, a válaszadók 84 százaléka érezte úgy az elmúlt években, hogy a megcsalást csak azért követte el, mert azzal magáról gondoskodott. Jobbá tette a mentális egészségét, és persze a testének is kedvezett.

via